2021-04-13, antradienis, 06:42.     Šiandien Šakiuose saulė teka 06:19, leidžiasi 20:17, dienos ilgumas 13:57.

Baltrušių Holokausto tragedijai – 79

2020-09-16, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Baltrušių Holokausto tragedijai – 79

Antradienį Barzdų seniūnijoje, Baltrušiuose, pagerbtas Holokausto aukų atminimas. Pasak renginyje dalyvavusio rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio, Baltrušių holokausto tragedijai – 79-eri metai.

 

Daugiau niekada tai nepasikartos, bet tam reikia kasdienių pastangų. „Laisvė ir žmogaus teisės nėra savaiminė duotybė. Už jas reikia kovoti, kad gautum, negalima atsipalaiduoti, kad neprarastum. Neseni įvykiai Sakartvele, Ukrainoj, o šiandien vykstantys Baltarusijoj - tik iliustracija to, kad brutali jėga gali būti lengvai panaudota prieš silpnesnįjį, kai stipresnieji tyli... Tačiau nesiguoskim, kad tie dalykai kažkur toli, už sienos, ne pas mus. Pietryčių Lietuvoj kiršinamos tautinės mažumos, miestuose vykdomi antisemitiniai išpuoliai – ar tai tik neišsilavinusių kraštutinio radikalizmo išdavos, ar sąmoningas siekis palaikyti įtampas šalyje, siekiant net geopolitinių tikslų? Į šiuos klausimus turi atsakyti kompetentingos struktūros, o mes, piliečiai, kiekvienas sau – kiek esu įgalus suprasti, atskirti pelus nuo grūdų, pasipriešinti melui ir klastai, kiek drąsus užstoti silpnesnį, prieš kurį naudojamos patyčios. Juk dideli dalykai prasideda nuo mažų...Vėl gi puikus laukas ir tema apsvarstyti tai mokyklose, šeimose, bendruomenėse.

 


Ačiū už atminties puoselėjimą ir jos ženklų saugojimą vietos bendruomenei, Griškabūdžio seniūnui Sauliui Naumavičiui, su mumis mintimis nuolat esančiam Pilviškių rabino anūkui

 


Rami Reznik, Izraelio ambasados Lietuvoje atstovui Constantin Lagosha“– kalbėjo rajono vadovas.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt