2022-07-06, trečiadienis, 16:43.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Emigrantų gretas papildys 3 tūkstančiai miško darbuotojų

2017-02-13, paskelbė eLengvai pranešimai
Emigrantų gretas papildys 3 tūkstančiai miško darbuotojų

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) įspėja, jog įvykdžius LR Aplinkos ministerijos valstybinių miškų valdymo konsolidavimą vienoje valstybės įmonėje, bus atleisti 3 tūktsančiai darbuotojų.
"Kiek teko bendrauti su darbuotojais - jie neįsivaizduoja savo gyvenimo Lietuvoje, jei bus išvaryti iš miško.

 

Darbuotojai nuliūdę ir nusiminę, jog jų įdirbio nebereikia, o sukauptą ilgametę patirtį ir žinias teks pakeisti pigiai apmokamais darbais užsienio valstybėse. Ne tokią regionų skatinimo ir emigracijos stabdymo politiką Lietuvos žmonėms žadėjo naujoji valdžia”, - sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.


Aplinkos ministro nurodymu rengiamame valstybinių miškų konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje įstatymo projekte nepateikti jokie siūlymai ką daryti su 3 tūkstančiais atleisti planuojamų miško darbutojų. Iš viso miškų sistemoje šiuo metu dirba beveik 4 tūkstančiai darbuotojų, kurių tris ketvirtadalius planuojama atleisti. Be to, ateities perspektyvų nebeturi ir šiuo metu studijuojajntys jaunieji miškininkai.


"Mes nesipriešiname valstybinių miškų valdymo efektyvinimui ir veiklos optimizavimui. Tačiau negirdime jokių argumentų kokiais skaičiais ar faktais remiantis reforma vykdoma. Kokios naudos iš pertvarkos gaus valstybė ir visi jos piliečiai ar kodėl norima sugriauti pelningai veikiančią sistemą”, - teigia I.Ruginienė.


Valstybės įmonės miškų urėdijos 2016 m viršijo užsibrėžtą pelno planą. Visos 42 miškų urėdijos pernai dirbo pelningai, o konsoliduotas urėdijų grynasis pelnas pernai sudarė 7,3 mln. eurų, palyginti su 6,2 mln. eurų 2015 m.
Anot profesinės sąjungos vadovės, viešoje erdvėje dažnai iš ministro ar kitų politikų girdimas kaltinimas neskaidrumu ar korupcija, tačiau jokių konkrečių faktų ar įrodymų nepateikiama.


"Apkaltinti be įrodymų lengva, tačiau nėra jokių duomenų iš teisėsaugos. Žmonės, dirbantys miškuose jaučiasi juodinami. Be to, reikia kelti klausimą - kam daugiau beveik 2,5 milijardų eurų vertės valstybės turto sutelkimas vienose rankose yra naudingas. Kieno interesai slepiasi už šios reformos. Akivaizdu, kad daryti įtaką vienai įmonei lengviau nei 42”, - aiškina I.Ruginienė.


Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija artimiausiu metu ketina imtis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus. Aplinkos ministro siūloma miškų valdymo reforma prieštarauja ir šios Vyriausybės dviems svarbiausiems tikslams - darbo vietų regionuose kūrimui ir išlaikymui bei emigracijos mažinimui.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt