2022-05-23, pirmadienis, 08:22.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:59, leidžiasi 21:29, dienos ilgumas 16:30.

„Kompiuteriukai vaikams“ organizatoriai kviečia penktokus išbandyti savo jėgas nacionaliniame konkurse

2018-04-15, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Kompiuteriukai vaikams“ organizatoriai kviečia penktokus išbandyti savo jėgas nacionaliniame konkurse

Projekto „Kompiuteriukai vaikams“ komanda bendradarbiaudami su telekomunikacijų bendrove „BITĖ Lietuva“ paskelbė apie nacionalinį konkursą „Su kompiuteriukais į rytojaus pasaulį“, kurio metu „Kompiuteriukai vaikams“ kviečia suburti klasiokų komandą, griebti savo „Micro:bit“ kompiuteriukus ir sukurti įdomiausią projektą. Geriausių projektų kūrėjus konkurso organizatoriai žada apdovanoti jau gegužės 26-ą dieną Vilniuje.

 

Jau esame matę daugybę neįtikėtinų projektų, kurtų su „Micro:bit“: grojantys vaisiai ar net laiptai, pulteliu valdomas automobilis, žingsniamatis ir daugybę kitų projektų parodė, kad kūrybiškumui su „Micro:bit“ ribų nėra.

 

Kviečiame mokyklų vaikus domėtis ir bandyti programuoti bei kurti su „Micro:bit“ kompiuteriukais, kuriuos šiemet jau gavo beveik visi Lietuvos penktokai – projekto „Kompiuteriukai vaikams“ organizatoriai džiaugiasi, kad tokius 12 eurų kainuojančius kompiuteriukus suteikti pavyko beveik 85% Lietuvos penktokų.

 

Konkursu siekiama įrodyti, kad projektui Lietuvoje sekasi taip pat, kaip ir užsienyje

 

Šis skelbiamas konkursas yra tik nedidelė „Kompiuteriukai vaikams“ projekto dalis. Tokio pat tipo projektas pirmą kartą buvo pristatytas Jungtinėje Karalystėje. Pagal 2017-ųjų metų liepos mėnesio apklausos Jungtinėje Karalystėje statistiką, net 45% vaikų, išbandžiusių programavimą su „Micro:bit“, svarsto galimybę daryti savo karjerą kompiuterių mokslų srityse.

 

„Kompiuteriukai vaikams“ projekto organizatoriai teigia, kad šis organizuojamas konkursas yra puiki proga mokykloms kurti įvairesnius komandinius projektus su „Micro:bit“ – Microbit.org ir įvairiuose kituose interneto šaltiniuose galima rasti daugybę įvairių įkvepiančių projektų, o ir pačių penktokų kūrybiškumu „Kompiuteriukai vaikams“ komanda neabejoja, nes įsitikinti tuo, kad vaikams idėjų netrūksta, jau teko ne kartą. Tuo tarpu finale Vilniuje dalyvaujantiems penktokams tai bus puiki proga pasižiūrėti kitų vaikų unikalius projektus ir galbūt netgi užmegzti ryšius.

 

Dalyvauti nėra sudėtinga

 

Išbandyti savo jėgas „Kompiuteriukai vaikams“ konkurse kviečiamos visos Lietuvos penktokų klasės. Tiesa, iš vienos penktokų klasės gali dalyvauti tik viena komanda. Subūrus klasiokus ir klasiokes reikia pasirinkti vieną sritį, kurią atspindės kuriamas projektas:

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

Pagalbininkas mokykloje.

Pagalbininkas sporte ar kituose kasdieniuose užsiėmimuose.

 

Projektas privalo būti sukurtas naudojant vieną ar daugiau „Micro:bit“ kompiuteriukų, o projektą jau sukūrus, tereikia nufilmuoti kaip jis veikia, įkelti video į „YouTube“ ir paprašyti savo mokytojo užpildyti specialią formą. Dalyvauti konkurse galima iki gegužės 8-os dienos, o finalas su gyvais pristatymais išmaniai komisijai Vilniuje vyks jau gegužės 26 dieną. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti http://www.kompiuteriukai.lt/konkursas/.

 


Apie „Kompiuteriukai vaikams“ projektą

 

„Kompiuteriukai vaikams“ komanda nori padovanoti dovaną ateities Lietuvai, įkvėpti vaikus domėtis technologijomis. Projekto tikslas – aprūpinti visus Lietuvos penktokus mikrovaldikliais (kompiuteriukais) „BBC Micro:bit“. Šie maži įrenginiai yra puikus įrankis norint konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir padeda jiems susipažinti, išbandyti save programuojant ir kuriant įdomias programėles. Projektą vykdyti ir mokymus rengti padeda daugybė savanorių iš Lietuvos mokyklų, universitetų, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialo ir „Unity Technologies“, dalinti kompiuteriukus penktokams padeda telekomunikacijų bendrovė „BITĖ Lietuva“. „Kompiuteriukai vaikams“ yra privati iniciatyva finansuojama fizinių asmenų bei verslų. Šio projekto komanda tikisi, jog mokytojai įkvėps vaikus pažinti informacinių technologijų pasaulį ir į jas pažvelgti ne tik iš matematinės ar loginės, bet ir iš kūrybinės pusės.

 

Daugiau informacijos: http://kompiuteriukai.lt


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt