2022-07-06, trečiadienis, 15:45.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Šakių ligoninė ir jos vadovas sulaukė valdančiųjų nemalonės

2020-10-23, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šakių ligoninė ir jos vadovas sulaukė valdančiųjų nemalonės

Priešinimo ir skaldymo valdysena

„Baigiantis Seimo rinkimų maratonui vis pagalvodavau, kad, kaip ne kartą yra nutikę ankstesniais metais, turėtų mūsų ligoninė ir jos vadovas sulaukti valdančiųjų nemalonės. Neapsirikau.

 

Lietuvos Respublikos Seimo narė, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė  2020 m. spalio 20 d. rajono laikraštyje „Valsčius“ kaip rinkiminę reklamą išspausdino straipsnį „Sveikatos priežiūros įstaigų valdysenoje svarbi ne partinė priklausomybė, o vadybinė kompetencija ir sąžiningumas“, kuriame esu kaltinamas vadybinės kompetencijos ir sąžiningumo  stoka dėl vienos priežasties – kitose ligoninėse (Jurbarko ir Kretingos) gydytojų atlyginimai aukštesni. Dėl to neturiu nei menkiausio pavydo krislelio, kad kolegoms gerai sekasi. Tačiau neduoda ramybės mintis, ką reikia veikti Seime ketverius metus, kad nežinotum, jog nepaisant priskyrimo rajono ligoninių kategorijai, visos šios gydymo įstaigos yra gana skirtingos tiek savo struktūra, gydymo profiliais, galiausiai, – finansavimo kriterijais ir principais. Jais Seimo Sveikatos reikalų komitete per kadenciją vertėjo pasidomėti. Pvz., kaip nurodoma straipsnyje, jei metinė Šakių ligoninės sutarties suma su ligonių kasomis yra 600.000 € mažesnė, nei kaimyninėje Jurbarko ligoninėje, o tai – 2 mėnesių Šakių ligoninės darbo užmokesčio fondą atitinkantis dydis,  kaltinti, kad joje žemesnis gydytojų atlyginimas, nėra teisinga. Gal kaip tik tai ir būtų Seimo nario, kuris dirba Sveikatos reikalų komitete, rūpestis pasiaiškinti, jei jis teigia kad ligoninės panašios, kodėl tokie biudžeto skirtumai atsiranda. Net ir lyginant vieną kriterijų – gyventojų skaičių rajone, kai Kretingos rajone – 37577,  Jurbarko rajone – 24882, Šakių rajone – 26698 gyventojai, sunku suprasti tokio finansavimo principus. Žinoma, jei kaimynams ir kolegoms sekasi geriau, tai mus skatina labiau stengtis, o ne priekaištauti. Tačiau neapleidžia mintis, kad į tokius finansavimo netolygumus vertėjo per šią kadenciją Seime įsigilinti. O gal čia „svarbi ne (ta) partinė priklausomybė“?

 

Stebina straipsnio teiginiai, kad „Šakių ligoninėje 2019 m. gydytojų darbo užmokestis pakilo vos 2-3 %“, kai iš tikrųjų šis rodiklis yra 18,6 %.

 

Per šių metų 9 mėnesius gydytojų vidutinis darbo užmokestis Šakių ligoninėje didėjo 22,3 %, o darbo užmokesčio fondas ligoninės išlaidų struktūroje per šį laikotarpį pasiekė 77,6 % ir lyginant su 2017 metais padidėjo 5 %. Suprantame, kad mūsų svarbiausia užduotis – suteikti savalaikę ir kokybišką medicinos pagalbą mūsų gyventojams, o tam būtinas ir pakankamas materialinis įstaigos aprūpinimas, tinkamos darbo sąlygos personalui, todėl negalime susikoncentruoti vien į darbo užmokesčio, kad ir kaip tai būtų svarbu, didinimo klausimą.

 

Turiu vilties, kad pasibaigus rinkimų laikotarpiui į gydymo įstaigų finansavimo ir veiklos analizę bus žvelgiama plačiau ir racionaliau, nesiekiant trumpalaikio efekto, nepriešinant medikų bendruomenių, bet bandant įsiklausyti, išgirsti ir suprasti.“

 

Algirdas Klimaitis

Šakių ligoninės vyr. gydytojas

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt