2022-07-06, trečiadienis, 17:27.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Tinkuojamo fasado šildymas akmens vata

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Tinkuojamo fasado šildymas akmens vata

Dažnai išgirsime pasakymą, kad namo sienos laiko stogą, tačiau namų nešildo. Išorinų sienų šildymas yra vienas svarbiausių darbų siekiant namui A+ klasės.

 

Vienas populiariausių išorės sienų šiltinimo būdų Lietuvoje yra išorinių sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas. Dažnai sutrumpintai vadinamas ETICS.

 

Kokybiškomis medžiagomis atliktas sienų šiltinimas ne tik taupo šildymo išlaidas, bet ir sulaiko triukšmą bei apsaugo nuo gaisro.

 

ETICS šiltinimo sistema susideda iš  šilumos izoliacinė medžiagos bei tinko apdailos. Šilumos sluoksniuo galima būti naudojama ROCKWOOL akmens vata, kuri prie sienų klijuojama klijais ir tvirtinama smeigėmis. Skirtingų spalvų tinkas suteiks estetišką namo išvaizdą.

 

Ką būtina žinoti apie išorinių sienų izoliaciją akmens vata?

Pirmiausia reikia įvertinti fasado būklę, jei vykdoma renovacija. Jei šiltiname naujai pastatytus pastatus, tai izoliacija turėtų būti montuojama ne anksčiau nei mėnuo nuo sienų mūrijimo.

 

Vykdant renovaciją būtina sutvarkyti tinko įtrūkimus, reikia pašalinti nešvarumus ir samanas. Šiltinimo darbai vykdomi tik oro temperatūrai esant nuo 5 iki 25 °C.

 

Šiltinant ROCKWOOL akmens vata pagerinama pastato priešgaisrinė sauga, nes šiltinimo medžiaga yra nedegi. Ji klasifikuojama kaip aukščiausios A1 reakcijos į ugnį klasės gaminys.

 

Statybų meistrai mėgsta dirbti su akmens vata, nes su jomis lengvai galima pataisyti šiltinamos sienos nelygumus, nėra baimės, kad tarp plokščių laikui bėgant susidarys plyšiai.

 

Akmens vatos tvirtinimas

Kiekvienam statybos etape būsite garantuoti kokybe, jeigu darbas su medžiagomis bus atliktas pagal gaminių instrukcijas.

 

Tvirtinant akmens vatos plokštes prie fasado, ant klijuojamos pusės užtepama 5–7 cm pločio klijų juosta (visu perimetru) ir plokštės viduryje dedami 3 klijų masės taškai, kad klijais būtų ištepta ne mažiau kaip 40-60 % gaminio ploto.

 

Svarbu, kad visos fasadinės plokštės turi būti tvirtinamos mechaniškai – smeigėmis, kurių skaičius nustatomas skaičiavimais. Tvirtinant plokštes negalima taupyti, klijų išeiga ir smeigių skaičius turi būti toks, kad užtikrintų gerą izoliacinės plokštės sukibimą su siena.

 

Vertikalios siūlės tarp plokščių turi būti perstumtos viena kitos atžvilgiu. Užklijuotų ir pritvirtintų plokščių paviršius turi būti švarus ir lygus.

 

Polimerinėmis medžiagomis apšiltinto namo sienos džiūna ilgiau nei šiltinto akmens vata. Tai svarbu statybos greičiui ir namų mikroklimatui.

 

Teisingas montavimas svarbus kokybiškam ir ilgaamžiam fasadui.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt